ایران ، مشهد، شهرک صنعتی مشهد
جاده کلات ، کوشش شمالی ۲۱ ، پلاک ۲۶۷

آبکاری آلومینیوم - پروفیل آلومینیوم کاران پارال | مراحل آبکاری

آبکاری آلومینیوم

آبکاری آلومینیوم پارال

آبکاری آلومینیوم در مشهد

آنودایزینگ یا آبکاری آلومینیوم  به گروهی از فرآیندها گفته می شود که سختی و مقاومت در برابر سایش را افزایش می دهند ، ظاهری درمانی ایجاد می کنند و با تشکیل یک لایه نازک اکسید روی قطعات آلومینیوم ، برخی از خصوصیات فیزیکی آن را تغییر می دهند.

مکانیسم عملکرد کلی این است که جریان مستقیم برق از مایع الکترولیت مناسبی عبور می کند که در آن آلومینیوم آند است و فلز مناسب دیگر کاتد است.

در این حالت ، یک لایه نازک اکسید روی سطح آلومینیوم ایجاد می شود که ضخامت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. مزایای آنزیم آلومینیوم:

آبکاری پروفیل آلومینیوم در مشهد

۱)افزایش مقاومت در برابر سایش

۲)مقاومت چسبندگی رنگها را افزایش دهید.

۳)به عنوان یکی از مراحل نقاشی

۴)ظاهر مناسبی برای دکوراسیون ایجاد کنید

۴)عایق الکتریکی

۵)توانایی تابش و اتلاف گرما را افزایش دهید

۶)افزایش مقاومت در برابر سایش.

جهت استعلام  قیمت پروفیل آلومینیوم اینجا کلیک کنید.

مراحل آبکاری آلومینیوم

آبکاری آلومینیوم پارال در مشهد

آماده سازی آلومینیوم برای آبکاری آلومینیوم

در طول فرآیند و مراحل آبکاری آلومینیوم قطعات آلیاژ آلومینیوم ، همیشه مشکلاتی وجود داشته است که بیشتر آنها مربوط به فرآیند آبکاری آلومینیوم نیستند.

در عوض ، انتخاب مواد اولیه ، نوع آلیاژ یا روش تولید قطعه و ناکارآمدی فرآیند آبکاری آلومینیوم از نظر مواد اولیه ، آماده سازی و شرایط کار نقش مهمی در کیفیت قطعات آبکاری آلومینیوم دارد.

پروفیل آلومینیوم

اصطلاح آبکاری آلومینیوم به جداسازی الکتروشیمیایی فلزات از محلول آبی آنها بستگی دارد ، این بستگی به این دارد که سطح قطعه همیشه از کیفیت مطلوبی برای یک آبکاری آلومینیوم ایده آل برخوردار باشد.

از جمله نحوه تولید قطعه ، انتخاب مواد اولیه و فرایندهای مکانیکی و همچنین فرآیند به طور منظم باید در نظر گرفته شود.

نقاشی بهتر است روی سطوح فشرده و متراکم انجام شود و هیچ ارتباطی با ساختار داخلی قطعه ندارد.

مراقب باشید در طی فرایندهای مکانیکی مانند پرداخت و لرزش به سطح قطعه آسیب نرسد.

اگر نقصی در سطوح قطعه وجود داشته باشد ، در آن صورت آبکاری آلومینیوم ضعیفی بدست می آید و در سوراخ های باز یا درزها مشکلی ایجاد می شود که پس از رنگ آمیزی مشاهده خواهد شد.

قطعات باید ذخیره شوند تا سطح قطعه زنگ نزند زیرا یک سطح زنگ زده باعث ایجاد مشکل در رنگ می شود.

مراحل آبکاری آلومینیوم

خدمات آبکاری مشهدآلومینیوم

چربی گیری

تمیز کردن (چربی زدایی) اولین قدم است. روش غوطه وری در یک محلول قلیایی ضعیف ، باقی مانده های پرداخت و لوازم جانبی را در حین ماشین کاری از بین می برد.

لازم به ذکر است که درجه قلیائیت نباید زیاد باشد ، زیرا منجر به خوردگی شیمیایی سرب خشک می شود و اگر ماده چربی زدایی حاوی فعال کننده باشد ، دیگر نیازی به چربی زدایی الکتریکی نیست.

روش چربی زدایی اولتراسونیک برای جداسازی چسب های سطحی قطعات از قبل جلا یافته موثرتر است. باید از مواد خاصی استفاده شود و شرایط لازم نیز رعایت شود.

آبکاری آلومینیوم مشهد ، پارال

خنثی سازی

خنثی سازی مرحله سوم است. باقیمانده های قلیایی که در عملیات قبلی بر روی سطح قطعه در محلول های خنثی سازی برداشته می شود و سطح قطعه را فعال می کند ،

با استفاده از اسیدهای خاصی مانند اسید سولفوریک و اسید کلریدریک ، که به دلیل خوردگی شدید فلز استفاده نمی شود ، حتی برای مدت کوتاهی بنابراین ، از اسیدهای خشک مانند ترکیبات اسید فلوئوریدریک استفاده می شود که اثر مقوی نیز دارند.

محلول سید

به همین دلیل ، این نوع ترکیبات به دلیل عدم چسبندگی لایه مس و ایجاد حباب در آبکاری آلومینیوم ، کارایی لازم را ندارند.

در مراحل آبکاری آلومینیوم زیر ، سطح قطعه با روکش سیانور آماده پذیرش سایر آبکاری آلومینیوم ها است.

در مورد قطعات غیر مهندسی و پیچیده ، خصوصاً اگر سطح قطعه دارای حفره یا لایه مس متراکمی باشد ، باید احتمال محلول شدن مقدار کمی فلز روی را انتظار داشت.

برای جلوگیری از ذوب شدن فلز روی ، در صورت دادن مس ضخیم تر ، نتایج بهتری حاصل می شود.

در مورد قطعات آلومینیوم ، از یک طرف ، ویژگی های مختلف آلیاژهای آلومینیوم و از طرف دیگر ، روش های مختلف تولید قطعات ، از جمله ریخته گری مداوم ، جعل ، فشار مداوم ، ریخته گری شن و ماسه ، ریخته گری قالب و ریخته گری قالب

روش آبکاری آلومینیوم

در روش آبکاری آلومینیوم در ابتدا مواد زائد مانند روغن ، گریس ، تراشه های فلزی ، باقی مانده های پرداخت و سایر ناخالصی ها با در نظر گرفتن pH کمتر از ۱۰ با استفاده از روش کمتر شدن چربی در اولتراسونیک از سطح قطعه خارج می شوند که اثر خورنده کمتری روی سطح فلز دارد.

لایه حاصل از اکسیدهای طبیعی سطح قطعات آلومینیوم را در یک محلول قلیایی قوی از بین می برد.

برای این منظور علاوه بر موادی مانند سود سوز آور ، مواد افزودنی دیگری نیز برای جلوگیری از تشکیل مجدد اکسیدهای سطح قطعه اضافه می شود.

در مرحله قبل ، برای حذف اکسیدهای سطح قطعه ، توجه به ترکیب متفاوت آلیاژهای آلومینیوم که منجر به تشکیل یک فیلم نازک روی سطح در حین کار می شود ، ضروری است.

این لایه نازک باقیمانده ترکیبات مس ، سیلیسیم و منیزیم برداشته شده است. بدین منظور ابتدا در اسید نیتریک نیمه غلیظ غوطه ور می شود تا آلودگی های فوق الذکر از سطح قطعات پاک شود.

استفاده از اسید سولفوریک

در مورد قطعات آلیاژ آلومینیوم ، استفاده از اسید سولفوریک مورد نیاز است. به دلیل خطرات جانبی ، می توان به جای این محلول از مواد مشابهی مانند ترکیبات فلوراید یا اسید سولفوریک و از محلول بدون اسید نیتریک برای آلومینیوم خالص استفاده کرد.

روی گام بعدی است. در عمل ، گالوانیزه سازی لایه اکسید را از بین می برد و منجر به تشکیل یک لایه نازک روی می شود که سطح قطعه را از اکسیداسیون مجدد محافظت می کند.

اکنون می توان این لایه ایجاد شده را مستقیم چسباند ، اما به جای ایجاد یک لایه روی خالص از ترکیبات پیچیده فلز روی با سایر فلزات ، می باشد.

منبع:ویکی پدیا

آنادایز آلومینیوم و آبکاری آلومینیوم در مشهد

شرکت آلومینیوم کاران ، با دارا بودن  واحد آنادایز و آبکاری آلومینیوم، با ظرفیت بالا در مشهد خدمات آبکاری و آنادایز آلومینیوم را در سطح خراسان رضوی و مشهد انجام می دهد.

جهت استعلام قیمت بها و هماهنگی با شماره ۰۹۰۲۲۴۵۴۳۱۳ در واتس آپ پیام بدهید و یا با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

جهت آشنایی با دیگر واحد های تولیدی شرکت آلومینیوم کاران می توانید کلیک کنید.

پروفیل آلومینیوم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ارتباط با کارشناسان