ایران ، مشهد، شهرک صنعتی مشهد
جاده کلات ، کوشش شمالی ۲۱ ، پلاک ۲۶۷

ویژگی های درب و پنجره های آلومینیومی - پروفیل آلومینیوم کاران پارال

ویژگی های درب و پنجره های آلومینیومی

ویژگی های درب و پنجره های آلومینیومی

ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی شامل موارد زیادی میشود که در این مقاله به ویژگی های مهم آن که باعث متمایز شدن با سایر پنجره ها میشود را توضیح میدهیم.

۱ عملکرد گرمایی

 • از ویژگی های درب و پنجره های آلومینیومی این است که  با عملکرد سطح بالا از این قابلیت برخوردارند که الزامات استاندارد بهره وری انرژی را برآورده کنند یا حتی از سطح استاندارد نیز فراتر عمل کنند.
 • درب و پنجره های آلومینیومی به راحتی میتوانند تا ۶۰ درصد عمل جذب یا دفع حرارتی بهبود ببخشند و از این لحاظ یکی از  ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی محسوب میشود و با درب و پنجره های گران قیمت تر چوبی و یو پی ­وی­ سی(UPVC) رقابت می­کنند.

۲- دوام و تعمیرو­نگهداری اندک

ویژگی درب و پنجره های آلومینیومی

ویژگی درب و پنجره های آلومینیومی

 • ویژگی­ های مقاومت به خوردگی در آلومینیوم سبب میشود تا تعمیر و نگهداری قاب آلومینیومی بسیار کم باشد و مقاومت به هوازدگی در شرایط محیطی سخت نیز فراهم شود.
 • از ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی برخلاف بسیاری از مواد دیگر این است که، آلومینیوم دچار تورم، ترک، شکاف یا تاب بر داشتگی در طی زمان نمیشود و طول عمر طولانی در محصول تضمین میشود.آلومینیوم را میتوان در شرایط  اکسید طبیعی خود گذاشت
 • آلومینیوم را میتوان در شرایط  اکسید طبیعی خود گذاشت.
 • برای هر گونه حفاظت بیشتر یا انجام  طیف های تزئیناتی، آلومینیوم را میتوان رنگ آمیزی یا آندایزینگ کرد.

۳-امکان اقتصادی

 • چنانچه به دنبال یک گزینه با مقاومت مناسب و اقتصادی هستید، در و پنجره قاب های آلومینیومی را میتوان به میزان قابل توجهی با قیمت ارزان تر از سایر قابها تهیه کرد، ضمن اینکه خروجی انرژی فوق العاده ای نیز با به کار بردن این نوع قاب ها برای شما حاصل خواهد شد.

۴-انعطاف در طراحی

 1. مقاومت ذاتی و انعطاف پذیری آلومینیوم از دیگر ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی میباشد و برای تولید شدن با مشخصات کاملا دقیق امکان پذیر است به این معنا که هر نوع طراحی که به تصور شما برسد، قابل انجام است.
 2. با بودن سیستم های بیشمار، انواع طیف های رنگی مختلف، آلومینیوم قابلیت ارائه طیف وسیعی از سیستم های با صرفه اقتصادی تا سیستم های کاملا حرفه ای را با داشتن عملکرد حرارتی فوق العاده دارد.
 3. طیف های رنگی
 4. طیف گسترده گزینه های متنوع رنگهای پرداختی، این امکان را به وجود آورده اند که از ویژگی های درب و  پنجره­ های آلومینیومی میباشد و قابلیت سازگاری با هر نوع دکوری را دارد.
 5. پوشش پودری طیف های جذابی را برای قاب های آلومینیومی ایجاد میکند و هنگامی که این پوشش انجام میشود، دیگر نیازی به رنگ آمیزی مجدد نیست.
 6. طیف رنگی اینترپون (Interpon) با استفاده از گستره ای از رنگ های طبیعی، آزادی عمل برای خلق منظره دلخواه شما را فراهم میکند.
 7. انجام عملیات آندایزینگ روی آلومینیوم مقاومت خوردگی فوق­العاده و طیف رنگی وسیعی را برای آنها پدید می آورد.
 8. چنین سطح هایی به طور گسترده برای نماهای داخلی و بیرونی استفاده می­شود.
 9. افرادی که تمایل دارند به محیط خود جلوه چوبی شکل بدهند، پوشش­های موسوم به فیلم دکورال استفاده می شود.

۵-بازیافت­ پذیری

 • موادی است که بیشترین سرعت بازیافت را در میان فلزها دارد و یک ماده پایدار به لحاظ زیست محیطی به حساب می­ آید. بازیافت آلومینیوم تنها مستلزم صرف ۵ درصد از انرژی اولیه مصرفی برای تولید آن است.
 • اینگونه  ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی باعث شده  تا از سایر مواد مناسب برای قاب­ ها متمایز شود و اعتبار آن به لحاظ پایداری نیز تقویت شود.اینگونه  ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی باعث شده  تا از سایر مواد مناسب برای قاب­ ها متمایز شود و اعتبار آن به لحاظ پایداری نیز تقویت شود.

۶-دوره بازگشت هزینه کوتاه­ مدت

بازگشت سرمایه در پنجره ­های آلومینیومی با عملکرد سطح بالا، عموما بسیار کوتاه­ تر از دیگر جایگزین ­هایی است که تنها عملکرد اندکی بهتری را با قیمت بسیار بالاتر ارائه می­کنند. سایر گزینه­ های جایگزین ممکن است دهه ­ها زمان ببرند تا بازگشت هزینه ­ای خود را نشان دهند

 

 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ارتباط با کارشناسان