ایران ، مشهد، شهرک صنعتی مشهد
جاده کلات ، کوشش شمالی ۲۱ ، پلاک ۲۶۷

واحد پرس اکستروژن آلومینیوم - پروفیل آلومینیوم کاران پارال

واحد پرس اکستروژن

اکستروژن آلومینیوم در آلومینیوم کاران پردیس

واحد  اکستروژن پایه اصلی تولید پروفیل آلومینیوم محسوب می شود که شامل کوره پیش گرم بیلت و کوره پیش گرم قالب و همچنین پرس اکستروژن می باشد.

مجموعه آلومینیوم کاران دارای دو دستگاه پرس ۲۰۰۰تنی ۷ اینچی مجهز به سیستم تمام اتوماتیک پی ال سی (PLC) جهت کنترل فشار،سرعت و دما در حین پروسه تولید می باشد.

اکستروژن آلومینیوم کاران

 جهت آشنایی با واحد آنادایزینگ پروفیل آلومینیوم می تواند کلیک کنید.

اکستروژن آلومینیوم

اکستروژن آلومینیوم  فرایندی است که در طی آن می توان بیلت آلومینیوم را به پروفیل های آلومینیوم با سطح مقطع های مختلف تبدیل کرد که در صنایع مختلف زیادی مانند صنایع نظامی ، ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد. 

 

به دلیل ویژگی خاص فلز آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات فرایندی اکستروژن به راحتی امکان پذیر می باشد،چگالی و سختی فلز آلومینیوم در مقابل فولاد یک سوم است که باعث می شود عملیات ریخته گری به آسانی انجام شود به همین دلیل در فرایند اکستروژن ،پروفیل بدست آمده در صورت مخلوط شدن با سایر فلزات از استحکام و کیقیت بسیار خوبی برخوردار است.

 

با استفاده از فرایند فلز آلومینیوم ما قادر خواهیم بود تا پروفیل هایی با مقاطع مختلف و همچنین آلومینیوم اختصاصی و صنعتی را که کاربرد های بسیار زیادی دارند را تولید کنیم.

 

محصولات تولید شده از آلومینوم برخوردار از چگالی و سختی بالا است که مسبب ایجاد مقاومت و پایداری بسیار خوبی در پروفیل می شود.

 

 

پروفیل اکستروژن

 

از طریق اکستروژن آلومینیوم می توان به ساخت پروفیل پنجره های دوجداره ، ترمال بریک ، سنتی و اختصاصی و نرمال اشاره کرد که این تولیدات به دلیل استحکام فلز آلومینیوم و همچنین مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و امکان بازیافت مجدد آلومینیوم بدون از دست دادن استحکام ، تولید میشود

برای تغییرات بیشتر بر روی سطح پروفیل آلومینیوم اکسترود شده می توان به آنادایزینگ ، پولش و براش و همچنین رنگ پودری اشاره کرد

البته میشود نقاط تو خالی داخلی ،پین ها و سوراخ زنی داخل پروفیل انجام داد.

 

 

 

خط تولید اکستروژن آلومینیوم

 جهت آشنایی با واحد بیلت و ذوب آلومینیوم می تواند کلیک کنید.

قالب آلومینیوم برای اکستروژن

 

یکی از موارد خدمات اکستروژن آلومینیوم ساخت قالب آلومینیوم است.که با توجه به قالب برای سطح مقطع پروفیل ساخته شده مرحله بعد بیلت آلومینیوم است که در معرض دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

 

سپس با دستگاه لودر بیلت آلومینیوم را انتقال می دهیم و بریا اینکه بیلت به پرس اکستروژن نچسبد از مواد روان کننده استفاده میکینم و بعد از انتقال فشار زیادی از طریق پرس بر روی بیلت وارد میکنیم که منجربه خارج شدن آلومینیوم با سطح قالب که فشار زیاد از قالب عبور کرده است،می شود.

نکته ای که حائز اهمیت است در بخش های مختلف قالب بایستی نیتروژن به شکل مایع جریان داسته باشد زیرا باعث جلوگیری از اکسید شدن و همچنین باعث افزایش کاربری بیشتر قالب در طول زمان می شود.

 

 

 

اکستروژن آلومینیوم (خنک کاری)

 

آلومینیوم اکسترود شده بعد از عبور از نوار و غلطک توسط میزی که دارای فن هایی است تا پروفیل خارج شده را خنک کند و این پروفیل ها روی میز خنک کاری قرار میگیرند.

 

اکستروژن آلومینیوم( تابگیری)

پس از پایان یافتن فرایند خنک کاری ، پر.فیل الومینیوم اکسترود شده را بروی میزی به نام استریچ (estrige) قرار می دهند تا عملیات تابگیری و سخت کاری را انجام دهند و بعد آن می توان با توجه به سفارش مشتری آن را برش داد(معمولا پروفیل ها در طول ۶ متری برش می دهند )و سپس پروفیل های برش داده شده را وارد کوره به نام ایج کرده و در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهند به این عملیات ،فرایند ایجینگ می گویند.

تعریف دقیق تر ویکی پدیا

 

جهت آشنایی با دیگر واحد های تولیدی شرکت آلومینیوم کاران می توانید کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ارتباط با کارشناسان